Son Eklenen Soğutma Makaleleri

Dil / Çeviri Seçenekleri

EN RU BG DE IT FI FR ES GR JA SK RO AR NL KO NO PT UK

Son Eklenen Soğutma Firmaları

Para Piyasaları

Üye Firma Paneli

panel
Kullanıcı :
Şifre :

Türkiyede Hava Durumu

Soğutma

Soğutma ve soğuk depo üzerine, gıda sektörü ve diğer sektörler için faaliyet gösteren soğutma firmaları bu sitede yer almaktadır.
Yıllardır soğutma, soğuk oda kurulumu, soğuk depo kurulumu ve soğutma cihazları üzerine büyük atılımlar yapmış, bilgi sahibi, tecrübeli, misyon ve vizyonunu kendine prensip edinmiş, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, onlarca referansı olan soğutma firmalarını, sizler için araştırıyor ve belli başlı kalite testleri sonucunda sitemize dahil ediyoruz.
Bu çatı altında toplanan soğutma firmalarını hedef kitleye direk hitap etmekle birlikte, soğutma işleriniz için internet ortamından bilgi alabiliyor ve ayrıntılı iletişim bilgilerinden soğutma firmalarına direkt olarak ulaşabiliyorsunuz.
Unutmayın ki biz yalnızca sizler için kaliteli olan firmaları sizlere sunuyoruz. Tercih siz değerli soğutma sektörü müşterilerine kalıyor.
Sizlerin sayesinde ; Soğutma Rehberi olarak internetin 1 numaralı Soğutma Portalı olma yolunda bir bir ilerliyoruz.

Mekanik soğutma vasıtasıyla buz imalinin ticari sahaya girmesinin ise 1890 yıllarını bulmuştur.Klima sahasında büyük çapta ilk uygulama 1904 yılında New York Ticaret Borsasına 450 ton/frigo’luk bir makina konularak gerçekleştirilmiştir. Konutlarda kullanılmak maksadıyla  şok tesisleri (Buz dolabı) yaptı. Otamatik olarak çalışan buz dolapları 1918 de Kelvinatör Company tarafından imal edilmeye başlandı ve ilk sene 67 dolap satıldı. 1918-1920 yılları arasında toplam 200 dolap yapılarak satıldı. Absorpsiyon prensibiyle çalışan otamatik bir buz dolabı da (Electrolux) 1927 yılında amerika’da satışa çıktı.